Červenec 2009

Poviedka pre mňa od Ami-chan: Viac než misia

31. července 2009 v 8:28 | Lily Kouraリリークールー |  Poviedky pre mňa
Arigato Ami-chan. Totot je poviedka pre mňa od Ami-chan


Růžovlasá dívka leží na břehu potoka a s rukama skříženýma za hlavou a relaxuje.Její uhlově černé oči pozorují žhavé slunce na obloze,které ji ale pokaždé oslepí.To jí ale nezajímalo.Vlastně,ji nezajímalo nic,krom jednoho kluka na kterého myslela dnem i nocí.I teď.Pokaždé si vybavila jeho výrazné hnědé oči a uličnický úsměv.Nikdy ani nezapomněla na jeho společníka,který při něm stál,ať se dělo cokoliv.Ti dva byli nerozluční tým.Navždy.
,,Ach Akamaru,jak já ti závidím.Si s ním každý den,ráno i večer.Kéž bych byla na tvém místě.",pomyslela si.Najednou zaslechla kroky mířící k ní,tak byla v pozoru.


Smutný príbeh

30. července 2009 v 20:07 | Lily Kouraリリークールー |  Moje kecy +oznamy

Smutný příběh štěňátka

Nepamatuji si toho moc o místě, kde jsem se narodil. Bylo to stísněné a tmavé místo a lidé si s námi nikdy nechodili hrát. Pamatuji si maminku a její měkkou srst, ale byla často nemocná a velmi hubená. Měla jen velmi málo mléka pro mě a mé bratříčky a sestřičky. Pamatuji si, že mnozí z nich umřeli a velmi mi chyběli.
Pamatuji si na den, kdy mě vzali od maminky. Byl jsem velice smutný a vystrašený. Moje mléčné zoubky sotva vyrostly a opravdu jsem měl být ještě u maminky, ale ona byla taková nemocná a lidé stále mluvili o tom, že chtějí peníze a jde jim na nervy ten nepořádek, který já a moje sestra děláme. Tak nás dali do klece a vzali na neznámé místo. Pouze nás dva. Choulili jsme se k sobě a byli jsme tak vystrašení. Stále nás nikdo nepřišel pohladit. Tolik nových věcí, zvuků a pachů. Jsme v obchodě, kde je tolik různých zvířat. Některá piští, jiná mňoukají, další pípají. Moje sestřička a já jsme natlačení v malé kleci. Slyším i jiná štěňátka. Vidím lidi, kteří se na mne koukají, líbí se mi ,,malí lidé´´- děti, vypadají tak mile a směšně, jakoby si chtěli se mnou hrát. Celý den zůstáváme v malé kleci; někdy protivní lidé bouchnou do naší klece a vylekají nás. Často nás vyndávají ven, aby nás ukázali lidem. Někteří jsou jemní, jiní nám způsobují bolest; vždy slyšíme: ,,Ach, jací jsou rozkošní, chtěl bych jedno domů", ale nikdy si nás nikdo nevezme.
Moje sestřička minulou noc zemřela, když byla v obchodě tma. Položil jsem si hlavu na její jemný kožíšek a cítil jsem, jak život uniká z jejího malého hubeného tělíčka. Slyšel jsem je mluvit, že byla nemocná a že by mne měli prodat za sníženou cenu, abych co nejdříve opustil obchod. Myslím, že moje slabé zavytí bylo jediným projevem smutku nad mojí sestřičkou, neboť její tělíčko ráno vzali ven z klece a nevím jak s ním naložili.
Dnes přišla jedna rodina a koupila si mne! Och, šťastný den! Je to milá rodina. Opravdu, opravdu mě chtějí! Koupili mi misku a krmivo a malé děvčátko mne drží tak něžně v náručí. Mám ji tak rád! Mamka a taťka říkali, že jsem milé a krásné štěně! Dostal jsem jméno Anděl, neboli Andílek. Rád olizuji mé nové lidi. Rodina se o mne výborně stará, mají mne rádi a jsou něžní a milí. Jemně mne učí, co je správné a co ne, dávají mi dobré jídlo a moře lásky. Chci se jenom zavděčit těmto úžasným lidem. Mám velmi rád malé děvčátko a rád si s ním hraji a honím.
Dnes jsem byl u veterináře. Bylo to zvláštní místo a já jsem se bál. Dostal jsem nějaké injekce, ale moje nejlepší kamarádka, malé děvčátko, mne jemně držela a povídala, že to bude v pořádku. Tak jsem se uklidnil. Veterinář musel říkat něco smutného mé milované rodině, protože vypadali strašně smutní. Zaslechl jsem něco jako ,,silná dysplazie kloubů´´ a něco o mém srdci. Zaslechl jsem veterináře zašeptat něco o rádoby chovatelích a že moji rodiče určitě nebyli testovaní. Nevím, co to všechno znamená, ale bolí mne vidět moji rodinu takovou smutnou. Ale stále mne milují a já je mám také stále velice rád.
Už je mi 6 měsíců. Ve věku, kdy jsou jiná štěňátka silná a bláznivá, mne hrozně bolí jenom se pohnout. Bolest nikdy nepřestává. Bolí mne běhat a hrát si s mým milovaným děvčátkem a těžko se mi dýchá. Snažím se ze všech sil být silným štěňátkem, jakým bych měl být, ale je to těžké! Láme mi to srdce, když vidím děvčátko takové smutné a když slyším mamku a taťku říkat, že ,,asi už nastal ten čas". Několikrát jsem byl na tom místě u veterináře a zprávy nikdy nebyly dobré. Vždy mluví o ,,dědičných problémech".
Já přeci chci jen cítit teplé sluneční paprsky, hrát si a tulit se k mojí rodině. Minulá noc byla nejhorší. Bolest byla mou stálou společnicí. Teď už mne bolí i se postavit a napít se. Chci se postavit, ale můžu už jen kňučet bolestí.
Vzali mne naposledy do auta. Všichni jsou takoví smutní a já nevím proč. Byl jsem zlý? Snažil jsem se být hodný a mít všechny rád. Co jsem udělal špatně? Och, jen kdyby ta bolest pominula! Kdybych jen mohl usušit slzy mého děvčátka! Vystrčím jazyk, abych jí olíznul ruku, ale můžu jen zakňučet bolestí.
Stůl u veterináře je takový studený. Tak hodně se bojím. Všichni lidé mne objímají a hladí. Pláčí do mého kožíšku. Cítím jejich lásku a smutek. Podařilo se mi jemně oblíznout jejich ruce. Ani veterinář nevypadá dneska tak přísně. Je jemný a cítím jakousi úlevu. Děvčátko mne drží jemně a já jí děkuji za všechnu lásku, co mi dala. Cítím jemné píchnutí v přední tlapce. Bolest začíná ustupovat. Cítím, jak na mne jde klid. Teď můžu něžně olízat její ruku. Začínám vidět sny: vidím přicházet mojí maminku a mé bratříčky a sestřičky na vzdáleném zeleném místě. Říkají, že tam není bolest, jen pokoj a štěstí. Dávám mé rodině sbohem jediným způsobem, který znám - slabým zavrtěním ocásku. Doufal jsem, že s nimi strávím hodně, hodně měsíců, ale nebylo mi to souzeno. ,,Víte", povídal veterinář, ,,štěňata v pet-shopech nepochází od etických chovatelů". Bolest teď ustává a já vím, že přejde mnoho let, než uvidím svou milovanou rodinu znovu.
Kdyby se to jenom všechno událo jinak.

Tento príbeh koluje po internetu,dajte si ho tiež na svoj blog aby sa to už nikdy nestalo! Prosím...!!! Vám preca tiež musí byť ľúto toho šteniatka, nie?!

Gomenasaiiiiiiiiiiii....

30. července 2009 v 19:46 | Lily Kouraリリークールー |  Moje kecy +oznamy
Gomenasaiiiii! Naozaj gomenasai... Od pondelka večera tu niesom a nemala som to vám ako povedať lebo sme hned išli preč a prosila so m rodičov aspoň na chvíľku som išla na pc ale povedali že nie. A tam kde sme bolui nebol net ani pc. Dúfam Sb že ste si manevymazali ak hej tak onegai dajte si ma naspäť. udem sa snažiť polepšiť. Ak sa mi bude dať tak budem dávať oznamka ked daklde pojdem. Ešte raz gomenasaiii...

Galéria Horo alebo Holo 1

26. července 2009 v 18:51 | Lily Kouraリリークールー |  Spice and wolf - obrázky

Nechce sa mi spať! Kto chce u mňa zverejniť poviedku, mangu,...

26. července 2009 v 18:28 | Lily Kouraリリークールー |  Moje kecy +oznamy
Takže ma nebaví ležať a spať takže idem dačo zverejniť lebo sa asi unudim dobre ok. A ešte niečo kto by chcel u mňa zverejniť mangu, poviedku alebo dačo inšie napíšte mi do komentíkov alebo na email: lili-chan@azet.sk
a ICQ: 583765287 a potom sa dohodneme a jasné že dám na blog zdroj od koho... To je asi všetko proste sa dohodneme...

Vrátila som sa!

26. července 2009 v 16:26 | Lily Kouraリリークールー |  Moje kecy +oznamy
Ahojte ľudkovia! Už som prišla, uf! Ako ste sa mali? Nebudem tu dlho lebo zachvíľu si idem ľahnúť lebo som unavená.... Zarobila som si 20 eur. No a celkom dobrú sme mali tržbu. Prvý deň 80 eur. Druhý deň vyše 260 eur a dneska tretí to sme dnes išli inam ani neviem koľko ale vyše 100 eur. To sme my mali stánok a tetin manžel + ich kamaráti ( tam boli oco a mama a mnohí další) zarobili uf dosť. Za prvý deň zarobili o mnoho viacej ako my za všetky dni. Ale neradím vám stáť stále v stánku. Dobre majte sa zajtra som tuako na koni xD.

Zase idem preč....

23. července 2009 v 21:31 | Lily Kouraリリークールー |  Moje kecy +oznamy
Ahojte.. xD I ked som sšúbila,že nebudem už veľa nič žiadať... tak sa nemusíte bať... Zajtra idem preč a vrátim sa až v nedeľu =( ... Ale asi na nete nebudem ak no viete ak prídeme neskoro večer.... No a ešte niečo ak nerozumiete niečomu čo ja píšem tak mi napíšte čo ja sa vám to budem pokúsiť vysvetliť xD... Zatiaľ sa majte xD. Mno a ešte o tej akcii kde idem ... idem ku babke na traktoriky.. tam si zarobím v stánku lebo kamarátova mama tam predáva no a ja jej idem pomáhať xD tak zatiaľ sa majte...

Onegai...

23. července 2009 v 17:39 | Lily Kouraリリークールー |  Moje kecy +oznamy
Prosím vá ľudia... Viete ako sa robí design? Chcela by som ho skusiť... A kde zoženiem baner? A ako ho vložiť? Prosím vás pomôžtemi... Sľubujem, že po tom tok vás budem oveľa menej prosiť o dačo a potom sa dám hned do objednávok.... Onegai..... Dajte mi vedieť... Proste postup všetko...

Mao-chan.... Happy birthday!

23. července 2009 v 13:11 | Lily Kouraリリークールー |  Pre Sb k narodeninám, atd.
Podľa názvu už viete o čo sa asi bude jednať! Moje Sbenko má zajtra narodeniny. Nezabudla som neboj Mao-chan... Chcela som ti diplomček k narodeninám zverejniť až zajtra. Ale ešte neviem či tu zajtra vôbec budem... Tak ho dávam dneska... Radšej aby si sa nezľakla dám to pod perex.... Je to hrozné.... vôbec neviem robiť diplomčeky tak preto som s tým sekla dobre už nejdem kecať a pôjdem rovno k veci....
Pod perexom....

Už mi idú štatistiky...

23. července 2009 v 8:54 | Lily Kouraリリークールー |  Moje kecy +oznamy

Ludia moji! Už mi idú štatistiky! Ale luja! xD

Sbečka prosí o pomoc....

22. července 2009 v 21:03 | Lily Kouraリリークールー |  Moje kecy +oznamy
Tak prejdem rovno k veci. Chodí mi každý týžden návštevnosť top list. No a chodí mi stále toto:


Navstevnost za minuly tyden (13.7. 2009 - 19.7. 2009) je:
Pondeli: 0
Utery: 0
Streda: 0
Ctvrtek: 0
Patek: 0
Sobota: 0
Nedele: 0

Celkem: 0

No pochopila by som to ale nechápem to preto lebo mám z minuleho týždňa komentáre tak ak by ste náhodou vedeli tak mi dajte vediet please... onegai... prosím...

Základné veci po japonsky

22. července 2009 v 14:04 | Lily Kouraリリークールー |  Japonske obrázky atd.
Konničiwa - dobrý den
Ohajógozaimasu - dobré ráno
Konbanwa - dobrý večer
Sajónara - na shledanou
Dewamata - ahoj (při loučení)

Hai, só desu - ano
Iie, čigaimasu - ne
Wakarimasen - nerozumím


Wataši wa ... des - jmenuji se ...
Onamae wa nan deska - jak se jmenujete?
Hadžime mašte. ... to móšimas. Dózo jorošiku - těší mě, jmenuji se ...
Ogenki deska - jak se máte?
Sumimasen - prosím (při žádosti)
Arigató, dómo arigató - dík, děkuji
Dómo arigató gozaimašta - děkuji pěkně
Iie, kekkó des - ne, děkuji
Hai, wakarimašta - ano, rouzmím
Kore o kudasai - chtěl(a) bych tohle
Sore wa nan deska - co to je?

sei - příjmení
namae - jméno
seinengappi - datum narození
šuššóči - místo narození
džúšo - adresa
kokuseki - státní příslušnost
rjoken bangó - číslo cest. pasu
džišo - podpis


Základné čísla po japonsky

22. července 2009 v 14:02 | Lily Kouraリリークールー |  Japonske obrázky atd.


1 - iči / htocu
2 - ni / ftacu
3 - san / miccu
4 - ši, jon / joccu
5 - go / icucu
6 - roku / muccu
7 - šiči, nana / nanacu
8 - hači / jaccu
9 - kjú / kokonacu
10 - džú / tó

11 - džúiči
12 - džúni
13 - džúsan
14 - džújon
15 - džugo
16 - džúroku
17 - džúnana
18 - džúhači
19 - džúkjú
20 - nidžú
21 - nidžúiči
26 - nidžúroku
30 - sandžú
50 - godžú
100 - hjaku
200 - nihjaku
1.000 - sen
10.000 - man
100.000 - džúman
1.000.000 - hjakuman


Dni v týždni po japonsky

22. července 2009 v 14:01 | Lily Kouraリリークールー |  Japonske obrázky atd.
gecu, celým slovem gecujóbi - pondělí
ka, kajóbi - úterý
sui, suijóbi - středa
moku, mokujóbi - čtvrtek
kin, kinjóbi - pátek
do, dojóbi - sobota
niči, ničijóbi - neděleMesiace po japonsky

22. července 2009 v 13:59 | Lily Kouraリリークールー |  Japonske obrázky atd.
Ičigacu (první měsíc) - leden - jar
Nigacu (druhý měsíc) - únor - február
Sangacu - březen - marec
Šigacu - duben - apríl
Gogacu - květen - máj
Rokugacu - červen - jún
Šičigacu - červenec - júl
Hačigacu - srpen - august
Kugacu - září - september
Džúgacu - říjen - oktober
Džúičigacu - listopad - november
Džúnigacu - prosinec- december


Mapa Japonska

22. července 2009 v 13:56 | Lily Kouraリリークールー |  Japonske obrázky atd.

Japonske bankovky - Yeny

22. července 2009 v 13:54 | Lily Kouraリリークールー |  Japonske obrázky atd.Japonská rýže s mušlemi a pórkem (Asari-gohan)

22. července 2009 v 13:50 | Lily Kouraリリークールー |  Japonska kuchyňa
obrazek

Doba přípravy: 30-40 minut
Počet porcí: 4


Ingredience

3 šálky rýže, 3 a půl šálku vody, 1 krabička konzervovaných mušlí, 1 pórek (používá se i zelená část pórku nebo zelená cibulová nať). Marináda: půl lžičky soli, 1 lžička sójové omáčky, 2 lžičky rýžového nebo bílého vína.

Příprava

Rýži propláchneme, zalijeme vodou a dáme vařit. Mušle marinujeme s pórkem deset minut v marinádě. Po deseti minutách varu přidáme do hrnce s rýží mušle, našikmo nakrájený pórek i marinádu a necháme rýži dovařit doměkka.

Přílohy

Podáváme se sójovou omáčkou jako samostatné jídlo nebo přílohu k rybám či jinému masu při slavnostních příležitostech.


Japonská rýže s kuřecím masem a vejcem (Ojako domburi)

22. července 2009 v 13:46 | Lily Kouraリリークールー |  Japonska kuchyňa
obrazek
Doba přípravy: 50 minut
Počet porcí: 4


Ingredience

3 šálky rýže, 3 a půl hrnečku vody, půlka kuřete, 200 g čerstvých nebo 20 g sušených hub, 3 mladé cibulky nebo 3 pórky, 4 vejce. Zálivka: 4 polévkové lžíce rýžového nebo bílého vína, třetinu šálku sójové omáčky, třetinu šálku cukru, 1 šálek vody.

Příprava

Kuře nakrájíme na malé kousky. Sušené houby namočíme do vody, aby změkly. Cibulku nebo pórek nakrájíme šikmo na proužky. Vše rozdělíme na čtyři díly. Na pánev dáme čtvrtinu zálivky a necháme zahřát do bodu varu. Každou porci připravujeme zvlášť. Na pánev dáme čtvrtinu kuřecího masa, čtvrtinu hub, cibulky či pórku a necháme několik minut povařit. Poté přidáme jedno rozmíchané vejce. Zakryjeme pokličkou a necháme opět několik minut povařit.

Přílohy

Na velkou misku dáme uvařenou rýži a na ni připravenou směs.


Japonská ryba pečená v soli

22. července 2009 v 13:44 | Lily Kouraリリークールー |  Japonska kuchyňa
obrazek
Počet porcí: 3


Ingredience

4 kusy kranase drsného nebo makrely, sůl, půlka hrnečku nastrouhané bílé ředkve daikon, půlka citrónu.

Příprava

Ryby vykucháme, rozřízneme na filety a odstraníme páteř a větší kosti. Filety ryb urovnáme na tác, kolem z nich a na ně navrstvíme silnou vrstvu soli a přikryjeme alobalem. Necháme asi 20 minut odležet, pak filety vyjmeme, vložíme do mřížky na pečení, uzavřeme a pečeme při 200 stupních asi 15 minut z jedné strany. Pak ryby obrátíme a 5 minut dopečeme, poté je vyjmeme z trouby a zbavíme zbylé soli. Nakonec ryby pokapeme citrónovou šťávou, poklademe nastrouhanou ředkví a podáváme. K tomu podáváme sójovou omáčku na dochucení.